Cyklinowanie

Szlifowanie parkietu maszyną szlifującą – cykliniarką.
Ma na celu zdarcie wierzchniej – zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładzi.

Twoja wizja,
nasze wykonawstwo.

Po pewnym czasie każdą, nawet najtrwalszą podłogę drewnianą trzeba będzie poddać procesowi cyklinowania i odnawiania. Kiedy już zdecydujemy o cyklinowaniu ważne jest wykończenie, czyli kolejny krok do “nowej” wymarzonej podłogi, który może zachować i podkreślić naturalny kolor oraz wygląd podłogi drewnianej lub całkowicie go zmienić.

Co powinieneś wiedzieć przed cyklinowaniem.

Kiedy cyklinować podłogę?

Jeśli drewno nie było do tej pory właściwie pielęgnowane przy użyciu odpowiednich preparatów przeznaczonych do sposobu jej wykończenia lub w przypadku wyraźnych przebarwień czy uszkodzeń mechanicznych, podłogę należy dokładnie wycyklinować, czyli zeszlifować zniszczoną warstwę. Czynność tę najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, ponieważ w wyniku nieumiejętnego cyklinowania na podłodze mogą powstać wgłębienia.

Sprzęt do cyklinowania

Sprzęt parkieciarza to drugi po umiejętnościach czynnik od którego zależy, jak dobrze zostanie przeprowadzona renowacja podłogi drewnianej.

Przygotowanie do pracy.

Przed przygotowaniem do pracy warto ocenić stan podłogi. Niewielkie ślady użytkowania i słabe zabrudzenia znikną już po pierwszym szlifowaniu, natomiast poważniejsze zniszczenia mogą wymagać powtórzenia zabiegu lub nawet wymiany poszczególnych elementów. Zanim zabierzemy się do cyklinowania, musimy z pomieszczenia wynieść wszystkie meble i usunąć listwy przypodłogowe. Następnie należy podłogę odkurzyć i umyć.

Co wybrać lakierowanie czy olejowanie?

O ostatecznym wyglądzie oraz trwałości posadzki decyduje między innymi sposób jej wykończenia. Preparaty takie jak lakier, olej, wosk i ług mogą zachować i podkreślić naturalny kolor oraz wygląd podłogi drewnianej lub całkowicie go zmienić. Wybór materiału wykończeniowego na podłogę nie jest łatwy. Aby podjąć właściwą decyzję i nie irytować się później koniecznością częstego i bardziej uciążliwego konserwowania, warto wcześniej poznać wady jak i zalety danego sposobu wykończenia zanim wybierzemy konkretne rozwiązanie. Bardzo często o sposobie wykończenia podłogi decyduje efekt wizualny jaki chcemy osiągnąć.

Montaż

Klejenie to rozwiązanie, które zapewnia podłodze dużą wytrzymałość. Przede wszystkim podłoga klejona jest bardzo stabilna, pod podłogą nie ma pustej przestrzeni co zapewnia również bardzo dobre tłumienie dźwięków. Dodatkowo, taki rodzaj montażu zapewnia możliwość odnawiania za pomocą cyklinowania. Warto również zauważyć, że podłoga klejona może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym.

Duża wytrzymałość

Profesjonalny montaż podłogi klejonej gwarantuje podłodze dużą wytrzymałość.

+

Stabilność

Sposób montowania podłogi drewnianej przesądza o jej właściwościach, a podłogi klejone są bardziej stabilne.

z

Dobre tłumienie dźwięków

Dobrze rozprowadzony klej daje gwarancję, że pod podłogą nie będzie pustej przestrzeni.

Cyklinowanie

Tak zamontowana podłoga daje możliwość odnawiania jej za pomocą cyklinowania.

Wyceń podłogę wraz z montażem.

NOWOŚĆ:

 

Olejowanie LED UV

Oferujemy najnowszą technologię olejowania LED UV.
Olej jest aplikowany, a następnie utwardzany przy pomocy bardzo mocnego światła UV emitowanego przez diody LED.

Dzięki temu możemy wykonać olejowanie w mieszkaniu i natychmiast po skończeniu ustawić meble na zaolejowanej podłodze.

Olej jest bezwonny, całkowicie bezemisyjny.
Tak zaolejowana podłoga jest odporna na zaplamienia i nie wymaga tak częstej impregnacji jak w przypadku tradycyjnego oleju czy nawet olejowosku.